gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The length of an arc of a circle is equal to 1/5 of the circumference of the circle. If the length of the arc is 2π, the radius of the circle is
For f(x)=3x+4, find f(2) and find x such that f(x)=17
15 times what equals 45
past perfect tense: the storm STOP by early afternoon.
Rewrite the following linear equation in slope-intercept form. Write your answer with no spaces. y+2=4(x-3)
Prove identity tan 3x−tan 2x−tanx = tan 3xtan 2xtanx
In Latin America, what did land reform accomplish?
What is the biggest cause of extinction today? a. pollution b. exotic species c. global warming d. habitat loss
What is the value of 6P6?  A.1  B.36  C.720  D.46,656
Which decimal is equivalent to 13/20?