animegirl72
animegirl72 animegirl72
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Paul bought 12.8 pounds of apples at the farmer’s market.
Each pound of apples cost $1.65. How much did the apples cost

Respuesta :

luluchic42
luluchic42 luluchic42
  • 01-10-2020

Answer:

The apples costed $21.12.

Step-by-step explanation:

Each pound cost $1.65 & Paul bought 12.8.

Multiply $12.8 by $1.65 and you get $21.12.

Answer Link

Otras preguntas

HELP ILL BRAINLIST WHO EVER HELPS PICTURE BELOW
What is free-fall acceleration toward the sun at the distance of the earth's orbit?
A nurse is caring for a child admitted with an acute exacerbation of asthma. Discuss the nursing care needs of this child. True or false?.
what is mb for CH3NH2….
Astrid is looking for a job at a call center. Call center A offers her $15 per hour and call-center B offers her $.25 per minute. Which place offers a higher wa
What is the solution to this inequality? 7x+18>−3 ​ x>−3 ​ ​, , x greater than negative 3, , ​ ​ ​ x<−3 ​ ​ ​, , ​, , x less than negative 3, , ​, , ​
What most accurately describes paul farmer's approach to establishing a public health system in cange, haiti?
________ it loomed over the town. O The old prison sat atop the hill it O The old prison, it sat atop the hill and O Sitting atop the hill, the old prison O It
Determine the concentration of a solution (M) made by dissolving 18.8 g of sodium chloride (NaCl) in 750.0 mL of solution.
What are the factor affecting the moment of force