elianajewels517 elianajewels517
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

102) Find the price of one marker if four
markers cost $11.36.
help asap please!!!

Respuesta :

sonyacihak7860 sonyacihak7860
  • 01-09-2020

Answer $2.84

Step-by-step explanation:

11.36 divided by 4

Answer Link
nbafanboy101
nbafanboy101 nbafanboy101
  • 01-09-2020

Answer:

$2.84 a marker divide $11.36 by the number of markers to get the answer $2.84

Answer Link

Otras preguntas

Nate is on a 7-day vacation. He plans to spend one day jet skiing and one day golfing. How many way can Nate schedule 2 activities?
Chronic dieting syndrome has an effect on all except?
Which one is it A. B. C. or D.
Read the sentence. we are snorkeling when the rain started. which revision corrects the underlined verb tense error in the sentence? a. were snorkeling b. h
A higher resistance means that current will be lower for the same voltage. True False
Which of the following represents eighth root of x to the fifth power in exponential form?
Explain in detail how photosynthesis follows the law of conservation of mass AND the law of conservation of energy.
at 10.5mph how long would it take to go 6776 miles and why? My lecture did't really touch over on this subject.
Como é o nome das fortificações que Dario mandou construir?
_____ is a surgical procedure necessary because of peripheral vascular disease and consequent gangrene. trauma, malignancy, or congenital defects are additional