uz3qr3yr2r uz3qr3yr2r
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $204.00 to buy beef to make 180 burgers. What will the cost be to make 80 burgers?

Respuesta :

coolmanthegreat03
coolmanthegreat03 coolmanthegreat03
  • 01-09-2020

Answer:

It would cost $90.66

Step-by-step explanation:

because 180 dived by 204 equals 1.13 then times that by 80 and there's your answer

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME SOLVE THIS ITS AN EMERGENCY​
which of the following characteristics a monsoon area ?A. It has a season of strong winds and heavy rains.B. It has a season of icy snow storms.C. It has consis
(Please help, will give thanks + brainliest answer) An 82 kg alpaca on a merry-go-round is traveling in a circle with a radius of 3.0 m. It takes 10 seconds
Which expression is equivalent to quivalent to b^-2/ab^-3?
What is the clockwise torque on the following lever? 5.0 Nm 125 Nm 250 Nm 0.0 Nm
Law vs theory vs hypothesis
la rosa de paracelso resurgiria?
Help! Assume that lines that appear tangent are tangent. Find the value of each variable.
Write 40% as a fraction in simplest form.​
The Warsaw Pact was formed to prevent the spread of