alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

1/4(12x+16)=10-3(x-2) anyone?
do u guys know the answer for 4/5b=16
Can organisms create their own energy? Explain your answer
6.5 write in word form
how do solve 21s=3 ?
What is 70,030,000 in scientific notation
a mulberry silk worm can spit a single thread the measure up to 3,900 ft in length. write the number in scientific notation?
The moon is about 240,000 miles from Earth period what is the distance written as a whole number multiplied by a power of 10
What is 70,030,000 in scientific notation
A bus on a regular schedule takes 3 1/4 hours to reach its destination. The express bus takes 2 1/2 hours to make the same trip. How much travel time can be sa