nayaarmstrong2 nayaarmstrong2
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Suppose corn chips cost 21.5 cents per ounce . If a bag cost $2.91, how many ounces of chips

Respuesta :

Persona180
Persona180 Persona180
  • 02-06-2020

Answer:

13 ounces

Step-by-step explanation:

291/21.5=13.5348837209

Answer Link

Otras preguntas

When a warm air mass and a cool air mass meet, the ___________ air mass visually moves upward. A.) Warm B.) Cool
What is the area of the giant american flag?
here is the whole questioon with answer choices
what did thomas jefferson deem
Students should find agreement before starting a discussion to: A. persuade others that their opinions are correct. B. make their argument more attractive
1. Name three muscles in the upper body, and describe their location. (anterior, posterior, etc.) 2. What type of muscle tissue is found in the heart? Compare t
Which statement best describes how you measure density?
A radioactive element has a half-life of six days. what is the approximate decay rate of the element after the first day
What is the area of the giant american flag?
Do all children born to blood types AB and A have blood type B?