kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following conclusions can be accurately drawn by analyzing both the Silk Road trade and the African gold-salt trade?
Luke made a model of a solid figure with one circular base and one curved surface with solid figure did he make
Click please it's a pic PLEASE help
Which culture is correctly matched with the form of writing it used?
which type of volcano does not form a mountain
How do thermostats work?
what happens when a solid compound dissolves in water?
ILL MEDAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Which polygon in the diagram cannot be mapped onto the others by similarity transformations? ABCDE PQRST KLMNO UVWXY FGHIJ
The child, lost in the department store, became panicky. What kind of phrase are the bolded words? infinitive phrase verb phrase gerund phrase participle phr
What type of sentence is "Good morning to the world"?