Leilafaye2016 Leilafaye2016
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

a 12-pack of pepsi is originally $4.98, but is 25% off. what is the cost now

Respuesta :

maddieharrold
maddieharrold maddieharrold
  • 04-05-2020
$3.73
Because 25% of $4.98 is $1.25, so $4.98-1.25= $3.73
Answer Link

Otras preguntas

Garfield looked at 4 website every 6 hours at that rate how long will it take to look at 12 websites
When and where did the constitutional convention take place?
Write each rate as a unit rate. $2 for 36 erasers
I need help with this. my book does not help with this at all surprisingly. I will have another coming because I can't get another picture in.
Define mood and theme; explain how an author’s choice of language impacts them in a literary work.
I have 3 hundreds, 17 tens, 13 ones, 1 tenths, and 2 hundredths. what number am I?
Can someone help me write a very educational sounding essay about how In the Han Dynasty women had more rights, but that changed in the Song were it became more
Can someone please help me, I'll appreciate it :)
What is selective mutism?
Can I have halp with all and an explanation because I am terrible at properties. Use properties of equality to simplify each of the following expressions so tha