vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

What best describes these two molecules
Segment EF is parallel to BC. Find the measure of segment A F given that AE=20, EB=4, and FC=3. Round to one decimal place if necessary.
. If triangle ABC has a right angle at C, the ratio AC: AB is called the sine ratio of angle B, or simply the sine of B, and is usually written sin B. What shou
Segment EF is parallel to BC. Find the measure of segment A F given that AE=20, EB=4, and FC=3. Round to one decimal place if necessary.
write a 2 sentence paragraph about how jealousy effects siblings
A driver should allow at least how many inches between the driver's chest and the steeringwheel?
How long can a flea larvae live in the cocoon?
The sum of all angles in a rigging triangle ( all triangles) are a total of how many degree?a) 180°b) 135°c) 90°d) 45°
Carbohydrates are made from
Hello I need help with this activity Using sin, cos and tan Help me please