josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Help me pleas I don’t understand

Help me pleas I dont understand class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$1.59 per gallon is the answer

Step-by-step explanation: You simply need to divide 12.72 by 8. that will give you 1.59. So the answer is the bottom right answer, which can be read as $1.59 per gallon.

Hope all of that makes sense! :)

Answer Link

Otras preguntas

What are two different ways to describe and label the layers of the Earth?
Rewrite the function c(x) =9(x+3) using the distributive property
two identical freight cars roll without friction towards each other on a level track. one car rolls 2 m/s the other 1 m/s. after the cars collide they couple an
Does the depth of a pan affect how water freezes?
in an expression(8/9) squared (-81)+3/5dividedby-9/10
A 1 digit number and a 3 digit number have a sum of 205.  The same two number have a difference of 195, a product of 1,000 and a quotient of 40.  What are the t
What is the numerator or denominator of 4/5
Can u paraphrase the quote ”let things take their course”
You have a cylinder with a diameter of 15 inches and a height of 12 inches. What is the volume of the largest sphere thg will fit inside it? If you can will you
A pound of seedless red grapes costs $2.75. Drew must spend less than $9.35 on a bunch of seedless red grapes.Inequality:Solution:Interpretation: