answerneeder345
answerneeder345 answerneeder345
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Buying 15 boxes of cereal for 43.35. What is the cost for one box

Respuesta :

faithmswartz
faithmswartz faithmswartz
  • 01-05-2020

Answer:

30

Step-by-step explanation:

Answer Link
ellagraceg70 ellagraceg70
  • 01-05-2020

Answer:$2.89

Step-by-step explanation:

43.35 divided by 15

Answer Link

Otras preguntas

A packet contains 24 pens. Henry and Alice share them in the ratio 3 : 5 How many does Alice receive?
find the value of x
before the late middle ages nuns of the catholic church were allowed to.. A. marry B. perform the mass C. provide last rites D. hear confessions E. become prie
Consider the relation y = 5|x − 7| + 2. Which of the following best describes the minimum or maximum of this relation? Minimum at (−7, 2) Maximum at (−7, 2)
What is a risk/benefit assessment? Why is it important?
For which situation would you most likely write a business letter? looking for a job taking attendance at a meeting opening an e-mail account requesting a refun
The short extensions of the cell wall shown in the picture are called
When plants grow towards the sunlight they,____ A. Get Smaller B. Die Faster C. Get More Light D. Live Longer
There are at least two things related to barb's medical history that may be of interest to a doctor. what are those two things? answer
why did the church seek to silence Galileo