magimtz05 magimtz05
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better
price?
a. 4 for $0.89
b. 6 for $1.39

Respuesta :

soomstaxx soomstaxx
  • 01-05-2020

Answer:

b

Step-by-step explanation:

Answer Link
1vnbg
1vnbg 1vnbg
  • 01-05-2020

Answer:

b

Step-by-step explanation:

hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME WITH THIS!!!!!!!What is the main idea in this passage? Galileo Galilei was an influential scientist and one of the early developers of the refrac
On what, is representation in the House of Representatives based?
Why are the processes of oxidation and reduction important to cellular respiration?
Is 3/17 a rational number
Please help with this question: Choose 1 answer: A=Positive B= negative C=zero
Dianna made several loaves of bread yesterday. Each loaf required  cups of flour. All together, she used  cups of flour. How many loaves did Dianna make? 3 lo
the bottom of cooking utensils are often kept black. Give reason​
Which expression is equivalent to 350−−√⋅22−−√? 1522−−√ 1511−−√ 3022−−√ 3011−−√
plz plz help asap i dont have any ideas and I will mark brainliest for best answer Step 1: You will be writing your own narrative in Module 3. In this assignmen
How many states are within Germany's borders? A ten B. twelve C. three D. sixteen