HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

Ms. Morris asked her students to each pick one or more of the following 4 numbers, all powers of 3:1,3,9,27and write the sum of the chosen numbers on a piece of
if you need to gain weight, does your calerie intake needs to be more then their expenditure True or False?
Write 2 precedents and explain WHY they were important.
Please check my answer!We do not propose to divide it up equally. We do not propose a division of wealth, A. _but we propose to limit poverty that we will allow
Find the mass in grams of 1.38 moles of Sr
Help ASAP please elaborate on your answer as well.
pls help im talkin 25 here
______and __________ factors can affect an organism’s genetic traits
were is the first place you should look on nutrition facts label​
Please please please can someone please help me with this problem. I don’t know what to do and I’m fairly certain I’m about to fail my math class...