ebonyediva
ebonyediva ebonyediva
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

One package of blueberries costs $3.
How many packages of blueberries can
you buy with $12?​

Respuesta :

AvaGreene
AvaGreene AvaGreene
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Because 3×4=12

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Simply divide 12 dollars into 3 dollars and you should get 4 :D

Answer Link

Otras preguntas

What statement best describes the theme of the play experts in Romeo and Juliet
President Jimmie Carter helped negotiate a peace treaty between which two countries?
What is one reason for the pay gap between workers with different levels of education
Justine took a sip of milk and immediately spat it out because she realized it had soured. Which path did messages in her nervous system follow to cause this re
Solve the system of equations algebraically 5x - 3y = 6 6x - 4y = 2
Marcus has a pool that can hold a maximum of 4500 gallons of water. The pool already contains 1500 gallons of water. Marcus begins to add more water at a rate
Fluid in the semicircular canals stimulates impulses to the brain to maintain balance t or f
The Lin family has a fish tank
A dominant, sex-linked disorder found in fruit flies is the result of a gene located on the X chromosome. If a male with the disorder is crossed with a female w
define unitary system