issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

Parents can pass on chromosomes to their children that are different than their own when the new gene combinations are created by
Elroy and Rose are at Schematic to buy a school planner. There are 333 colors (purple, red, and blue) and 222 formats (lined and unlined) offered. They each cre
What is the equation of the line that passes through the point (-5, 2) and has an undefined slope?
asap here plz I'm lost at this equation ​
look at the picture and plzz help me and also pick from the boxed sentences
In 1987, Reagan and Gorbachev signed an agreement that created a body of officials to discuss conflicts between their nations. eliminated medium-range nuclear w
What is the value of x, given that OP||NQ x= 7 x=9 x=12 x= 24
Which descriptions of evolution are accurate? Check all that apply. It occurs within an individual's lifetime. It occurs over many generations. It applies only
Which famous singer is in the picture?​
A number from 22 to 29 is drawn at random. What is the probability that the number is not a 28?