travonsmall1998ts travonsmall1998ts
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

A store is advertising 3 boxes of cereal for $1.95 each. What expression. Would be used to find how much 3 boxes costs?

Respuesta :

mathias19
mathias19 mathias19
  • 01-02-2020
1.95x3 or yx3 because thats how multiplication works
Answer Link

Otras preguntas

What is 1530 dividend by 29.24
The change from one number to the next in a geometric sequence is called the
what is the problem in Avalon web of magic "circles in the Stream"
Is microsoft's internet browser called internet explorer?
lesson 3 homework 5.2
how did the structure in an organism relate to its function
In order to store the sun's energy in organic molecules, plants need water and A.oxygen B.carbon dioxide C.temperatures exceeding 30 deg Celsius D.Both A and B
How does deforestation affect bear population?
jesse, meg and kelly each ate 0.32 of a pizza pie. what's the best estimate of how much of the pie they ate together
Rosa bought a clock marked $18.00. After sales tax, the total came to $19.08. What percent sales tax did she pay?