sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

A kelvin temperature equivalent to 30c is
Determine the zeros of the function f(x)= 3x^2-7x 1
A mixture contains forty ounces of glycol and water and is ten percent glycol. If the mixture is to be strengthened to twenty-five percent, how much glycol is t
In the number 10,987.36 which digit represents the tenths space?
Sharita does special typing jobs for scientists. she charges $7 for the first 3 pages and $3 for each additional page of scientific typing. sonia, a biologist,
The ratio of cups of sugar to cups of chocolate chips in a recipe is 2 : 4 if 36 cups of these ingredients are used, how many cups were sugar ?
Which of the following is a unit of area? cm2 feet m3 inches
Which phase of matter consists of particles that are held together but have the ability to flow past each other?
what is the definition for the word provide?
Covalent compound for c4i7