iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

Floating plants have ______that are filled with air . this helps plants to float on water.​
Give an example of a well-stated research question that involves estimating a characteristic about the population of part-time students at your college. Improve
A container holds 4 gallons of lemonade. How much is this in pints
What is the slope of the line that is parallel to the line whose equation is 4x+y-2=0?
solve this sum plsss urgent ​
Need it ASAP PLEASE HELP!!!!
What are the new coordinates of the figure above if it is dilated by a scale factor of 4, with the origin as the center of dilation ? A. A’ (-1,-4), B’(-4,4), C
PLS HELP OMG I CANT FIND IT Given a graph for the transformation of f(x) in the format g(x) = f(x) + k, determine the k value. Fix) X 0-9 10 k= -3 k = 3 k = 5 k
Cuidados de la voz:(Si no sabes no Respondas)​
Rachel has a coupon for 15% off any two pairs of earrings at one of her favorite stores. If each pair of earrings that she purchased cost $12.99, and the sales