becca36181 becca36181
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 02-12-2019

Answer:

$3.8

Step-by-step explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

Answer Link

Otras preguntas

I don’t understand this.. will someone please help? Will mark Brainliest along with 20 points.
Jackie purchased 3 bottles of water and 2 cups of coffee for the family for $7.35. Ryan bought 4 bottles of water and 1 cup of coffee for his family for 7.15. H
Which sentences describes the steps in creating an animation
add the two expressions 3.8b - 7 and 2.9b + 9 enter your answer in simplified form
Which of these is a form of risk glorification found in media A. Characters endorsing risky behavior B. Character condemning risky behavior C. Portrayals of r
Which of the following statements was true about Lincoln's popularity at the time of the Gettysburg Address? A) He was just as popular as when he was elec
It takes Evan 6 3/4 to mow 3 lawns. It takes 2 1/3 hours to mow me. Gals lawn and 1 3/4 hot mow Ms. Lee’s lawn. How many hours does it take Evan to mow the thir
What fraction of one year is 8 months
difference between control sample and a standard
What does the duke reveal about himself to the reader as he speaks in “My Last Duchess” by Robert Browning? that he is a believer in romantic love that he is a