cyriltabi12 cyriltabi12
  • 01-12-2019
  • Mathematics
contestada

5) You bought a magazine for $3 and some
candy bars for $2 each. You spent a total
of $19. How many candy bars did you
buy?​

Respuesta :

lovebraniyah
lovebraniyah lovebraniyah
  • 01-12-2019
You bought 9 candy bars I think, I’m not completely sure
Answer Link
DekuMidoriyaOFA35
DekuMidoriyaOFA35 DekuMidoriyaOFA35
  • 16-11-2020

Answer:

You bought 8 candy bars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Paula invested in two accounts; one pays 3% simple interest and the other pays 6% simple interest. She invested $5000 more in the account paying 6% than in the
What is the rising action for boar out there
How do you put 11.85 as a fraction
Why is PVC a renewable source?
How do brakes help an inline skater stop?
In which phase of the cell cycle do cells grow and synthesize new proteins and organelles
One of the biggest pull factors that lured people to move West was cheap land. true or false
One math student, John, can solve these 6 math problems in 20 minutes while another student, Juaquine, can solve them at a rate of I problem per 4 minutes. Who
The thunderbolt bobsled team is training for Olympic Gold. During practice they start a run with a speed of 0.57 m/s, they complete the 1360 m run in 89.49 seco
How do you show your work for 0.054 divided by 0.72