missharmony
missharmony missharmony
  • 03-10-2019
  • Mathematics
contestada

What is the product?

7⋅(−4)⋅(−6)


−168

−3

17

168

Respuesta :

liz2355
liz2355 liz2355
  • 03-10-2019
I don’t think it’s -3, you should multiply to get 168!
Answer Link

Otras preguntas

Fill in the blanks, help please
A certain brand of crackers costs $2. 89 for 12. 4 ounces. What is the unit rate? Enter your answer, rounded to the nearest cent, in the box.
Find the LCD of 1/4 and 5/6 (Show Steps!!!)
HELP ASAP An equation of the form y = mx can be used to determine the amount of money an employee earns for working a certain number of hours. Rebecca earns $58
I need help with problem please
how hard is it if you don't go to college?
Complete the exercise given below (Nothing , Anyone , everywhere , somebody , nowhere , nobody) 1. I would love to travel ------------------- all over the world
What system is included in the kinetic chain? a. the nervous system b. the digestive system c. the integumentary system d. the endocrine system please help!
MARKING BRAINLIEST!!! 1. During photosynthesis, what happens to the energy in sunlight? 2. Sun energy is converted into ______ energy called ______.
For every part produced by the factory there are 5 ounces of scrap aluminum that can be recycled. There are 16 ounces in 1 Pound and 2,000 pounds in 1 ton. How