erinchewning38 erinchewning38
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

At the school cafeteria you could get three slices of pizza for $5.94 at this rate how much would seven slices cost in dollars and cents

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-10-2019

5.94/3 = 1.98

1.98 * 7 = 13.86

It could cost $13.86 for seven slices of pizza.

Answer Link
sofietyeweirdo
sofietyeweirdo sofietyeweirdo
  • 02-10-2019

Answer:

$1.98

Step-by-step explanation:

divide 3/ 5.94

Answer Link

Otras preguntas

Which expression is NOT equivalent to 15.-2?Drag this expression to the box.CEA15. (+3+3)15. (-2+)15. (-2+ )15. –3 +15.15.–2 + 15.15. -2 - 15 - 2​
A linear function has an x-intercept of 12 and a slope of 3/8. How does this function compare to the linear function that is represented by the table?
what is the first step when using order of operations​
43 = - 11 + y y = -x-9 What does it equal
two times eight times one fourth to the second power ​
What is the sum of the multiples of 3 between 100 and 1000
I’d appreciate the help!
How does Locke's view represent the values of the United States of America?
A point from which the position of other objects can be described is called what? Question 4 options: reference point motion point rotational point
Felix's family finally convinces him to see a mental health specialist, and he has subsequently been diagnosed with a personality disorder. If Felix is diagnose