TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

I need help on this question!
You schedule production of communications chips. After the chips are produced, they go to the QC department, where each chip must pass a 2-hour test. Over the p
6) The lincoln said democracy is 16th president of the USA Abharam lincoln said democracy is government of the people for the people by the people. Do you think
Mary wants to get spray foam insulation in her attic space. Shown here is a diagram of her attic - how much spray foam does she need to buy
what kind of love is expressed in the poem " red red rose"​
What was peculiar about the woman he saw in the beginning of this time travel in The Time Machine? A. She saw him and called to him. B. She was a ghost. C. She
Which of the following climate zones would be best suited for a year round agricultural cycle
what are the features of dot net ???​
who is the strongest man in the world?​
Solve using Matlab the problems: One using the permutation of n objects formula One using the permutation of r objects out of n objects You can pick these prob