citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

-4x-y=24y = 8 what is the missing value
HELP ME PLZ ND TY!?!?!?!?!?!?!?!??!?!
Gina measured the amount of water her friends drink each day in gallons. The line plot shows the measurements. Which is the difference between the greatest amou
How has human use of salt marshes changed over time? a. Humans have come to value salt marshes and now seek to preserve and restore them. B. Humans now use drai
Can someone help me help his is poetry and this would really help me out
Which of these statements best describes the relation shown in number 1? a) a function that is one-to-one b) a function that is one-to-many c) a function that i
A student performs an experiment to determine the melting point of ice in order to investigate the strength of electrostatic forces between its molecules. Once
Sandy and sally were able to paint a a at house in 5 hours together: it takes sally 9 hours to finish this job alone. Without help, how long would it take sandy
-How would you approach it?- Is it sculpture-in-the-round meant to be walked around and looked at from different perspectives?-What meaning do you take away fro
Which of the following statement is a true statement?