sinai59
sinai59 sinai59
  • 05-09-2019
  • Mathematics
contestada

Fred spends $3.15 on 4 1/2 pounds of peanuts. How much did he pay for each pound of peanuts

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 05-09-2019

Answer:

3.15/4.5 = .70 per pound of peanuts he paid for

Answer Link

Otras preguntas

A chemist is researching different sustainable fuel sources. She is currently working with benzene, which must be in liquid form for her to successfully conduct
30 POINTS FOR THIS QUESTION Which polynomial function has a leading coefficient of -3 and roots -2, square root of 3, and 4, all with multiplicity 1?
Find x in the problem below.
13 – 6x = 2(8 + 3x) x= ???????
The element in this list with chemical properties similar to magnesium is:
1, A net force of 95N accelerates an object at 1.9m s-2. Calculate the mass of the object.
Answersss plsss the pic ^ high points no jokes or I’m reporting
site of an early battle between the greeks and the macedonians
Using the explicit and implicit details in the passage, what inference can you make about what happened to Xavier and Gia? Xavier glared at his sister, Gia, as
i have no clue what this means or says.. I don't think it's english..0.o (to me)