tatumm34 tatumm34
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

14 ounces of olive oil for $3.59

Respuesta :

helpmepassplease
helpmepassplease helpmepassplease
  • 02-05-2016
25. 6 cents for each ounce
Answer Link

Otras preguntas

Why is the leaning tower of Pisa leaning what really happened ?
What part of a check is the LEAST important?
Tickets to a movie cost $7.25 for adults and $5.50 for students. a group of friends purchased 8 tickets for $52.75. write the equations to represent the situati
Answer please and thank you
What do we call the financial assistance that a student receives to pay for college that must be repaid, with interest, that adds up over time? A student work
How can trigonometric ratios help a pilot and the ground crew maintain safety when flying?
What is the surface area of a cube that has sides 2 cm long? 8 cm2 12 cm2 18 cm2 24 cm2
What is the definition of a common market? shared goods and services in multiple nations a single currency shared between nations no barriers to trade from nati
Previous balance = $34.80 Finance charge = $0.75 New purchases = $83.21 Payments/credits = $5.50 New balance =
If 8 people share 2/3 of a pound of roasted peanuts equally, what part of the peanuts will each person get? A) 1/12 B) 1/6 C) 1/8 D) 1/4