Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

Grapes were on sale for $0.92 per pound . If Jeff purchased 0.75 pounds , how much did he pay for the grapes ?

Respuesta :

alijean1
alijean1 alijean1
  • 02-05-2016
The answer would be $0.69 because that is 75% of .92
Answer Link

Otras preguntas

What unions were open to African Americans in the 1920s?
How do you put 0.8918 as a fraction
What are the steps to solve this?
write the ratio 6 ft to 4yd as a fraction in simplest form.
The sum of two numbers is 104 and one exceed the other by 10. What are the numbers?
select difference of (8x2-3x3) - (2x2-5x3)
How many $0.21 pencils can be purchased for $7.00? Show your work.
Jane likes to sunbathe She has read about risks from sunbathing and how to reduce them. She thinks she is not at risk from sunbathing because she has dark skin.
Fill in the gaps: .... to the legendary film director Orson Wells, music accounts .... half the work in a movie, mostly without the audience even knowing the na
who do scholars believe first wrote Beowulf