thayley thayley
  • 03-05-2019
  • Mathematics
contestada

Pedro bought four packs of pencils for $19.96 how much did each pack cost

Respuesta :

zee5999 zee5999
  • 03-05-2019

Each pack would cost $4.99

Answer Link

Otras preguntas

A specialized subunit within a cell that has a specific function
PLZ HELPPP OMG I WILL GIVE 50 POINTS NOT A SCAM I HAVE A QUIZ GRADE DEPENDS ON THIS 1. The county fair charges $1.50 per ticket for the rides. Jermaine bought 2
Konrad Lorenz determined that (2 points) imprinting occurs during a critical period of development a baby goose will only imprint on its biological mother impri
This is Math I really need help cuz im confused
What figure of speech is used here: “But say what muse can dare do bold a flight?” A allusion B caesura C kenning D Situational irony
I organized an ocean clean up and we collected a total of 25 pounds of garbage .16 pounds of plastic what percent of the garbage are plastic
how do you decrease 160 bananas; 20%
Erica spent a total of $48.90 buying supplies to make smoothies. She bought a blender for $30 and bought 6 pounds of strawberries. What was the price per pound
Mr. Pham had 3/4 of a sandwich left over from lunch. He decided to give students who he was tutoring 1/4 of the sandwich if they were hungry. How many students
True Or False Narrative films are popular with audiences because they provide a means of escapism. True False