Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2019
  • Mathematics
contestada

Can someone help me..............

Can someone help me class=

Respuesta :

altavistard
altavistard altavistard
  • 04-05-2019

Answer:

The fourth answer is the correct one.

Step-by-step explanation:

It cost $12 to download 3 videos, which works out to $4 per video.

Thus, k = $4/video.

The fourth answer is the correct one.

The proportional relationship is y = ($4/video)x, where x is the number of videos downloaded and $4 is the unit cost per video.

Answer Link

Otras preguntas

can someone help me out with this please
50 points !!! please help
All of the following thematic ideas appear in the play Hamlet except... Question 10 options: Appearance versus reality Sanity versus insanity Triumph of love ov
You are ordering $190 of goods from a vendor. The vendor offers a 2% discount for payment within 30 days. Assume that you will take advantage of this discount.
cytosine is always joined to what is the answer
please help with this one
What are some challenges Asian Americans face today?
Adenoviruses can cause many mild clinical conditions in humans what are three
Read the passage. Damon and Pythias The story of Damon and Pythias is an ancient Greek legend that has been retold throughout the centuries and that has been
What is the difference between the sepals and pedals?????