gabrielliudodo gabrielliudodo
  • 03-04-2019
  • Mathematics
contestada

Finnegan shot 2 rolls of film film with 36 exposures on each roll. It costs $39.60 to develope all the pictures. How much did it cost for each person.

Respuesta :

karinaperea20 karinaperea20
  • 03-04-2019

Answer:

$0.55

Step-by-step explanation:

2x36= 72

39.60/ 72

Answer Link

Otras preguntas

what info is needed to find HL?​
Which form of media allows the audience to share in and comment on the content immediatly
More French answers. Help please‼️
Where did Ottoman Empire originate?
During the election for class president, 40% of the students voted for Gerardo, 35% of the students voted for Leandro, and 25% of the students voted for Juju. 7
This cartoon expresses the opinion that A) laborers should quit their jobs and join the military. B) a war will hurt the U.S. economy by depleting the workforc
How many grams of glucose are in 11.5 moles?
Helpppppppp meeeeeee
What’s the difference Genius, Gifted, Prodigy, or Savant? Give at least 1 example for each.
Which of the following scenarios would indicate that a nation's economy is entering the recovery phase of the business cycle? After sales figures increase for