juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Assume m1 = 1 kg, m2 = 3 kg, and x1 = 1 m, x2 = 5 m, where is the center of mass of these two objects?
Naira has 13 pieces of rope, each piece is 1.5 metres long. What is the least number of pieces that she needs to tie together to make a length that is at least
who is at first went in universe?
2x-5+x-2=5 what is the value of x
Krista said she could sketch 12 out of 20 drawings for the art fair. On Wednesday, she sketched 4 drawings. What percent of the 20 drawings does she still have
Case study: Walmart's joint venture in India Walmart is the world's largest retail business. The company wanted to enter the Indian market. Walmart did not set
5. Find the value of x, if 6: x :: 15:95.​
3) Data for a project come from 30 randomly selected apple trees where each tree was assigned one time to be pruned: early-, mid-, or late- season and then the
Which nuclide decays more quickly: bromine-80 or magnesium-28?
+ Round 26 to the nearest 10. Round to 20 20 21 22 23 Round to 30 23 24 25 26 27 28 29 + 30 = answer??​