jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

HELPPP ME WITH MATH PLEASE.
Select the statement that is FALSE. The range is never greater than the greatest value of a data set. The interquartile range is the difference between the high
A completely inelastic collision occurs between two balls of wet putty that move directly toward each other along a vertical axis. Just before the collision, on
Read about reverse osmosis and multistage flash distillation .Then identify at least three advantages and three disadvantages for each process
The marked price of anarticle is 25% above it'scost price when it issold at a discount of 15% there is a gain of Rs. 200 then find. the cost price of article.Th
A debate could be considered all of the following EXCEPT:
Need help in this plssss
5^2+12^2= Thanks in advance
( 45 POINTS) The receiving process is one that involves multiple steps and is a highly important part of the distribution channel. If errors are made here, it c
Help I’ll give brainliest!!