alemorachis49 alemorachis49
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Haley buys 9 pounds of apples for $3. How many pounds of apples can she buy for $1?

Respuesta :

asdf334asdf334 asdf334asdf334
  • 04-02-2019

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

divide by 3 you get 3 pounds

Answer Link

Otras preguntas

1. During World War I, the increase in home gardens was an example of which of the following? A. campaigns to overcome shortages caused by ships being sunk B. c
The two products that held religious and social importance among the Aztecs and also developed special significance to Europeans on the other side of the Atlant
Which list of elements contains two metalloids?(1) Si, Ge, Po, Pb (3) Si, P, S, Cl(2) As, Bi, Br, Kr (4) Po, Sb, I, Xe
An orbital of an atom is defined as the most probable location of(1) an electron (2) a neutron (3) a positron (4) a proton
the sum of 1/9 2/3 and 5/8 is
What led to the humanist movement?
An editorial is designed to be ________________.
The compound NaOH(s) dissolves in water to yield (1) hydroxide ions as the only negative ions (2) hydroxide ions as the only positive ions (3) hydronium ions as
The term –18xy and which other term are like terms? A. –18x B. 4yx C. 9y D. –18
How are global issues and human geography potentially connected?