donald1255 donald1255
  • 01-02-2019
  • Mathematics
contestada

jack brought 12 pet monkeys. if each monkey cost $45.99, how much money did he spend in all?

Respuesta :

nicoleh2015 nicoleh2015
  • 01-02-2019

Answer:

551.88 dollars


you have to multiply it by 12

Step-by-step explanation:


Answer Link
joshawabradley1
joshawabradley1 joshawabradley1
  • 01-02-2019

Answer:$551.88

Lol that's alot of Monkeys

Step-by-step explanation: $45.99 x 12 =$551.88

I just multiplied $45.99 and 12 together and my product (answer) was $551.88

Answer Link

Otras preguntas

What is a use of an exothermic reaction?
which. nursing action is essential before administering an opioid to a patient? 1) pulse 2) respiration 3) blood pressure 4) temperature in quizlist
PLEASE HELP GIVING BRAINLIEST IF CORRECT AND ANSWERS ALL!!!!! The Harlem Renaissance was a period of great artistic expression in the black community. Consider
What is 30 6/5 simplified
If f(x)=3x2-5 and g(x) =-2x+5, then f(3)g(3)=?
4. On page 160 of parable of the sower, Lauren states, "So, in the company of others, plundered my family's home." How are the lines above representative of the
A line passes through the points ( – 1, – 9) and (1,7). Write its equation in slope-intercept form. Write your answer using integers, proper fractions, and impr
PLEASE HELP! HOW DO YOU SOLVE THIS?
Nearly 1 million South Sudanese refugees in Uganda.a. Trueb. False
If you are a member of an assurance engagement team (not an audit), what entities do you need to be independent of