jessies30 jessies30
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 04-01-2019
C=$1.55p

Is this what you need?
Hope this helps and hope you have a great day
Answer Link

Otras preguntas

Why did investigators initially assume that the crash of Air France Flight 447 must have resulted from a major equipment malfunction?
Why did supporters of using the atomic bomb reject the idea of dropping one on a deserted island?
Determine the amount realized and the character by Solar Corporation on the sale of the following equipment: PV1 purchased in 2012 for $10,000 and sold for $8,0
can you help me with this question please?
Rachael is the owner of a watchmaking company. She has changed the company’s marketing mix and decided that she will target wealthy, craftsman-quality-seeking o
The Association of Organic Food Growers, which does not include all organic farmers and ranchers, refuses to deal with any parties who do not carry the products
Write two statements to read in values for birthMonth followed by birthYear, separated by a space. Write a statement to print the date using the format birthMon
If a tax is imposed on a market with inelastic demand and elastic supply, A. the burden of the tax will be shared equally between buyers and sellers. B. it is i
Does Tan always have to be negative?
Provide the correct answer to the problem shown below