kaileymaye12 kaileymaye12
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

strawberry’s cost $11.94, what is the cost of eight pounds?

Respuesta :

prettymuch60 prettymuch60
  • 04-01-2019
$95.52 is the answer
Answer Link

Otras preguntas

Write -12 3/4 as a decimal number
Long Grove Elementary School holds a bake sale every year. This year, 20 students volunteered to sell baked goods. That is twice as many students as last year.
Explain why Nazi propaganda was effective in creating a hatred for Jews.Answer should be in detail, maybe of 200 words.​
Why does a sealed bag of chips expand when you take it to a higher altitude?
pls help algebra 2 mmmmmm
What’s is the inequality
whats 0+0=? please help its my math test worth m whole grade :)
What was one of the things that Leonardo da Vinci did to study the human form? O A. He studied ancient Greek medical texts. O B. He observed athletic games. O C
x=6 what is 3x my mistake my last question was wrong sorry​
Can someone please help me? I GOT SO MUCH THINGS AND ALL! I ALSO NEED THIS ASAP, THANK U SO MUCH!