lizziealex03 lizziealex03
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

If muffins cost 5.24 how much would 5 muffins cost

Respuesta :

kitamuragu
kitamuragu kitamuragu
  • 03-01-2019
5.24 x 5 = $26.2
5 Muffins would cost $26.2
Answer Link
wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-01-2019

Answer:

$26.20

Step-by-step explanation:

If muffins cost $5.25, and we buy 5 muffins, multiply 5 by $5.24

5*5.24 = $26.20

Answer Link

Otras preguntas

Select the equation of a straight line that is parallel to the line 4y = 3x + 5.
Should we take care of useless equipment and avoid the "trash pile" that is growing in space?
Find the measure of major arc QPN. M 0 coll IN
Pls help! Find the profit or loss if: Cost price = $250 Selling price = $325 also state wether it’s a profit or loss
Quick answer plz! True or false
Find the lateral surface area of the cylinder. Round your answer to the nearest tenth. i dont know lateral surface area lol
Find the measure of minor arc QN. M 0 K IN 38 Р
please help me do it I only have 3 min
a satirical solution to immigration?​
a)evaluate :(iii) (11.6)^2​