micha67 micha67
  • 01-01-2019
  • Mathematics
contestada

the total cost C for g grams of igneous rock if each gram costs $3.81

Respuesta :

znk
znk znk
  • 01-01-2019

Answer:

C = 3.81g  

Step-by-step explanation:

If 1 g costs $3.81,

g g cost $3.81×g

The formula for the cost is

C = 3.81g

Answer Link

Otras preguntas

Two common formats for a business letter are block and _____.
Which group of algae is the most closely related to vascular plant, what scientific evidence can be used to support your answer
Use Green’s Theorem to evaluate the line integral along the given positively oriented curve. ∫c cos y dx + x^2 sin y dy, C is the rectangle with vertices (0, 0)
How do these details affect the persuasiveness of the argument?
Define aggression. Give an example of an act that harms another but is not aggressive by definition. Explain your answer.
For the piece Paganini Variations, what should the speed of the Andante sections be?
can someone help, please
PLZZZ brainly and 27 points A.S.A.PWhat could the Senate have done to support Tiberius Gracchus which may have ultimately prevented his murder?
Steven graduated from college with $22,500 in student loans and is looking to refinance. The current interest rate is 5% and he is debating between a 10 year lo
Question 6 (1 point) Concession (conceding that your opponent's argument has some validity) can actually bolster your standing as a fair-minded person who is no