kim5787
kim5787 kim5787
  • 04-12-2018
  • Mathematics
contestada

How do I find the unit rate of $12.62 for 10.7lbs

Respuesta :

jennylopez12
jennylopez12 jennylopez12
  • 04-12-2018
Can u be more specific
Answer Link
jiminapped
jiminapped jiminapped
  • 04-12-2018

Answer:

about $1.18

Step-by-step explanation:

12.62/10.7 = 1.17943...

1.17943... rounded is 1.18

Answer Link

Otras preguntas

Always include a citation when you use facts or statistics in a document. true or false
Why are some fivers in Texas called wrong way rivers
Describe how the automobile transformed american communities and culture in the 1950s
Scientists ask questions and develop hypotheses. After making what? A. observations B. conclusions C. contact with other scientists
If x= -2, calculate x squared+2x
Attentiveness is _____. a courtesy a combining form a type of critical thinking a type of grammatical meaning
this doesnt seem right?
Who did the Lord bury in the valley of Moab?
Melissa used 1/4 of an ounce of nuts to make 1 recipe of cookies. How much will she use to make 3 full recipes?
Please help me finish this pleaseee<3