jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

hi can someone please help me on this please
An interior narrative is made up of
Choose all the answers that apply. A gas _____. has a fixed volume has a fixed shape is difficult to compress takes the shape of its container has molecules w
What is the best definition of an archetype? a view of the world that reflects the writer’s cultural beliefs a fairy or sprite with magical powers that helps
write an equation in point-slope form of the line having the given slope that contains the given point. m=−0.8, (14.5,12.8) select one: a. y−14.5=−0.8(x−12.8) b
1.Look at the following numbers: -6, 0, 6, 12 Which pair of numbers has a sum of 0? A: 6, 12 B: 0, 6 C: -6, 0 D: 6, -6 -----------------------------------------
Who moved to the american southwest in large numbers in the 1920s to work on farms and ranches as well as in mines and factories?
The iron-containing protein found in red blood cells isO A) hemoglobin.O B) white blood cells,O C) platelets.O D) plasma.
An economic incentive is best described as something that
Which of the following statements is correct with respect to the photosynthetic pathway of grass or a cactus? In a cactus, carbon is fixed only during the day.