valdez1246 valdez1246
  • 02-09-2018
  • Mathematics
contestada

u had $20to spend on seven avocados. after buying them you had $6 how much did each avovados cost?

Respuesta :

catboyyeehaw
catboyyeehaw catboyyeehaw
  • 02-09-2018
Each avocado cost 2 dollars
Answer Link
JpH03J03TWO
JpH03J03TWO JpH03J03TWO
  • 02-09-2018
The answer is $2/avocado!
Answer Link

Otras preguntas

math pls help me with this!! will give brainliest to correct help
Read the following statement and identify the fallacy used.Most people don't own an ePhone 16. Most people don't drive a Corvette, EitherOvergeneralizationArgui
A: 23.56 B: 10.64 C: 47.12 D: 18.14 Please help
answer this case study please
5 Write a word equation for the reaction between magnesium carbonate and hydrochloric acid Please help
plz help im stuck on this question
A traveler needs to claim reimbursement for their transportation costs and payment of their per diem allowances. Which travel document would they use?
What is the slope and y-intercept of this graph?
what is the range of -2,-1,0,1,3
A college student completed some courses worth 3 credits.