mirayahdooley08
mirayahdooley08 mirayahdooley08
  • 01-09-2018
  • Mathematics
contestada

A factory makes parts for toys in different quantities, as shown in the table. How much would 11 parts cost?

A factory makes parts for toys in different quantities as shown in the table How much would 11 parts cost class=

Respuesta :

computing
computing computing
  • 01-09-2018

Divide $0.90 by 2 to get the cost per part. You get $0.45.

To get the cost of 11 parts, multiply $0.45 by $11.

The answer is $4.95.

Answer Link

Otras preguntas

Predict the products. nabr (aq) + mgcl2 (aq) ----> __ + __. will the reaction occur?
What is the area of the rhombus in simplest radical form? The figure is not drawn to scale. 0162 √3 0162 081 √6 018 √3
SUPER EASY 9TH GRADE GEOMETRY - find the area
Some families may not wish to fill out a css profile because: a. the fafsa provides the same information o b. it asks for detailed financial information. c. the
What is the slope of the line y = x + 1?
Read the excerpt from anthem. this, my body and spirit, this is the end of the quest. i wished to know the meaning of things. i am the meaning. i wished to find
In the coordinate plane below, the xxx-axis represents the number of hours before or after noon. For example, -1−1minus, 1 would represent 11 \text{ a.m.}11 a.m
In a single displacement recation of magnesium + copper sulfate. What reactant loses electrons and why?
Why is it important to have tight controls on liquor/beverage inventory?
Which is the smallest unit of life?