jhackett2006 jhackett2006
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Toilet rolls com in packs of 4 and 9 the 4 pack is priced at £2.04 the 9 pack is priced at £4.68 by calculating the price per roll determine which pack is the better value

Respuesta :

Gecko0113 Gecko0113
  • 03-06-2018
the 4 pack is the better value
Answer Link

Otras preguntas

Ergänze die richtigen Formen von "grübeln; sehen; hören": Ich ging langsam nach Hause und ______ über alles, was ich ______ und ______ .
(-2/7) (5/-8) please solve.
flip your phone sideways to view the question​
To create a sharp contrast in a composition, which type of colors should be used
TRUE OR FALSE: Cold air is heavier than warm air________.
PLEASE HELP ME WITH THIS QUESTION.
A number p is increased by 20%, then decrease by 10%. If the final value is 1 620, findthe original value of p.​
I did the first one but can you help me with the second one plz??
please answer these two before 1:20 pm please!!! thank you!!!
Read the excerpt below and answer the question. What, are you crossing of yourself? Well, use that trick no more I would advise you. (scene 7, lines 72-73). Wh