aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

difference between cold and brezee
In the book wonder. What is Auggie Pullman's least favorite subject and why?
Endurance training has been shown to reduce the oxygen deficit in subjects performing a submaximal exercise. this is due to
How would a sudden decrease in the rabbit population on an island affect another species there? * A. The population of eagles would probably increase. B. The po
solve the system using the substituion method -4x+y=8 x-3y=9
In a hydra, digestion is completed ________. in a hydra, digestion is completed ________. in the alimentary canal in the gastrovascular cavity intracellularly e
Pls help!!! I need the correct answer
When the above equation is balanced the coefficients in order are
Did Britain and France seem to view the Arab lands as colonies that they would possess—or as something else? What details support your answer?
An investor buys 400 shares of stock in a fund when the net asset value is $19.62 and the offer price is $19.84. The investor sells these shares when the net as